تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی با بیان اینکه در یک مقطعی تعداد مراکز دانشگاهی دانشگاه جامع از ۱۰۰ تا ۲۰۰ مرکز در کشور به ۱۲۰۰ مرکز افزایش یافت افزود: این افزایش کمی بنا به برخی مقتضیات زمان و نیاز بالا به مراکز دانشگاهی ایجاد شد اما امروز به دنبال کاهش مراکز دانشگاهی و توسعه کیفی هستیم.

به گزارش ایسنا، دکتر سیداحمدرضا پیش بین سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی در مراسم معارفه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان ضمنبیان این مطلب اظهار کرد: اقبال به مراکز دانشگاهی در سمنان بیش از دیگر استان‌ها است.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی با اشاره به تحولات این دانشگاه گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در دو سال اخیر به اقتضای برخی ضرورت‌ها کاملا متحول و با تغییرات اساسی در رویکردها و دیدگاه‌ها روبرو بوده است.

وی با بیان اینکه در یک مقطعی تعداد مراکز دانشگاهی دانشگاه جامع از ۱۰۰ تا ۲۰۰ مرکز در کشور به ۱۲۰۰ مرکز افزایش یافت افزود: این افزایش کمی بنا به برخی مقتضیات زمان و نیاز بالا به مراکز دانشگاهی ایجاد شد اما امروز به دنبال کاهش مراکز دانشگاهی و توسعه کیفی هستیم.

پیش بین با اشاره به وجود ۶۰ مرکز دانشگاهی در استان سمنان ادامه داد: باید بازنگری جدی صورت گیرد و بررسی شود که آیا این استان به این تعداد دانشگاه نیازمند است یا خیر.

پیش‌بین با بیان اینکه امروز دانشگاهی مثل دانشگاه تهران که نماز آموزش عالی در کشور است در پذیرش دانشجو معیارهای خود را تغییر داده گفت: در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌ها و از جمله دانشگاه‌های معتبر با صندلی خالی روبرو هستند و این در حالی است که خیلی از این دانشگاه‌ها خدماتی مثل تغذیه و خوابگاه را نیز دارند و آموزش در بسیاری از آنها نیز رایگان است.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی با بیان اینکه وزارت علوم به دنبال تغییرات جدی در رویکردهای دانشگاهی و اصلاح آموزشی است گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی با درک درست این مهم دو سال پیش از دیگر دانشگاه‌ها به ایجاد این اصلاحات اقدام کرده است.

وی توفیقات اخیر این دانشگاه در جذب دانشجو را نتیجه همین تحولات دانست و اضافه کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی امسال بالغ بر ۸۰ هزار نفر پذیرش دانشجو داشته و این در حالی بوده که آموزش و پرورش امسال خروجی نداشته و لذا جذب این تعداد دانشجو یک معجزه و نتیجه کار علمی بوده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی با اشاره به ظرفیت‌های ایجاد شده گفت: با وجود کاهش دانشجوها پیش‌بینی ما این است در سال ۹۸ بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو در علمی کاربردی‌های کشور پذیرش شود چرا که ۴۰ درصد خروجی‌های آموزش و پرورش را دانش آموزان هنرستان‌ها تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در این آیین ضمن تجلیل از خدمات دکتر فضلی رئیس پیشین دانشگاه جامع علمی کاربردی استان دکتر بهزاد بهرامی‌نسب به عنوان رئیس جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان معرفی شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)