تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۸

اگر تا به حال برای مسافرت، مراسم عروسی، میهمانی یا یک مراسم خاص برنامه ریزی کرده باشید، می دانید که چه کار…

۱۰ دلیل اهمیت برنامه ریزی برای زندگی

اگر تا به حال برای مسافرت، مراسم عروسی، میهمانی یا یک مراسم خاص برنامه ریزی کرده باشید، می دانید که چه کارهای زیادی باید انجام دهید. برنامه ریختن، کنترل کردن، تنظیم کردن، و دوباره برنامه ریختن، همه و همه را باید برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه انجام دهید.

افراد زیادی برنامه ریزی برای رویدادها و اتفاقات مهم زندگی آگاه هستند، اما کمتر کسی پیدا می شود که از اهمیت برنامه ریزی برای تمام زندگی خود آگاه باشد.

گفته می شود که مردم معمولا برنامه ریزی نمی کنند که شکست بخورند، بلکه در برنامه ریزی کردن شکست می خورند. کاملا واضح است که راه انداختن یک مراسم عروسی بدون برنامه ریزی فاجعه آمیز است. اما در مورد زندگی تان چه؟ …… .

شما سه راه را می توانید انتخاب کنید،

 1. خودتان باعث روی دادن اتفاقات زندگی شوید.
 2. کنار بایستید و پیش آمدن اتفاقات را نظاره کنید.
 3. از پیش آمدن اتفاق ها گیج و مبهوت بمانید.

اگر واقعا بخواهید که هماهنگ با رویاها و امیال خود زندگی کنید، باید جزو دسته ای از افراد باشید که خود باعث پیش آمدن اتفاقات می شوند. برای موفقیت و رسیدن به آنچه می خواهید، باید برنامه ریزی کنید!

در این نوشتار ۱۰ دلیل عمده ی اهمیت برنامه ریزی برای زندگی را عنوان می کنیم. با مطالعه ی این ۱۰ دلیل، متوجه خواهید شد که چرا برای رسیدن به موفقیت نیاز به برنامه ریزی دارید.

یک زندگی برنامه ریزی شده به شما،

 1. جهت می دهد: برنامه ریزی این فرصت را در اختیارتان قرار می دهد که بدانید به گجا بروید و چطور باید به آنجا بروید. بدون برنامه، در زندگی جهت نخواهید داشت و وقت خود را برای کارهایی تلف خواهید کرد که ممکن است هیچ تاثیری در آینده ی شما نداشته باشد.
 2. رویاهای قابل دسترس می دهد: اگر تا به حال رویاهای تان برای تان غیر ممکن و دست نیافتنی می نمود، شاید به این خاطر بوده است که هیچ طرح و برنامه ای برای رسیدن به آن ها آماده نکرده اید. برنامه ی زندگی مراحل رسیدن به رویاهای تان را به شما نشان خواهد داد.
 3. توانایی کنترل می بخشد: اگر زندگی تان را به شانس و اقبال واگذار کنید یا اجازه بدهید که دیگران زندگی تان را کنترل کنند. مطمئنا ناامید و دلسرد خواهید شد. در دست گرفتن زندگی تان تنها راه رسیدن به چیزهایی است که واقعا می خواهید.
 4. آرامش می دهد: همین که بدانید قدم ها و مراحل رسیدن به آن چه از زندگی می خواهید را طی می کنید، احساس آرامش خواهید کرد. بدون برنامه، دچار گیجی و یر در گمی خواهید شد که کجا بروید و روزهای تان را چطور بگذرانید.
 5. هدف می دهد: وقتی تصمیم می گیرید که طبق برنامه زندگی کنید، یعنی می خواهید زندگی تان هدفمند باشد. در این حالت دیگر زندگی کرد تان، بودن خالی نیست. برای خود هدفی خواهید داشت و برای رسیدن به آن قدم بر می دارید.
 6. شور و اشتیاق می دهد: موفقیت، تحقق پیش رونده ی یک هدف ارزشمند است. موفقیت سرنوشت نیست. وقتی هدفی پیش روی خود داشته باشید با شور و اشتیاق بیشتر زندگی می کنید و برای رسیدن به آن قدم برمی دارید.
 7. قدرت می دهد: برنامه ریزی و هدفمند بودن در زندگی باعث می شود به همان طریقی که دوست دارید زندگی کنید و به کسی نیاز نداشته باشید.
 8. توان شکرگذاری نعمت های الهی می دهد: شما ناظر هر چیزی خواهید بود که خدا به شما داده است. برنامه ریزی برای زندگی، نشان می دهد که به نعمت های خدا احترام می گذارید، قدر آن ها را می دانید و شکرگذار هستید.
 9. ناخودآگاه فرمانبر و مطیع می دهد: وقتی برنامه ریزی می کنید، بصیرتی در ناخودآگاه تان می کارید که آن بصیرت، فرصت های لازم برای دست یابی به موفقیت را برای تان فراهم می آورد.
 10. ۱۰.                        آزادی می دهد: وقتی برای شکل دادن به سرنوشت تان آزادی را طلب کنید، واقعا آزاد خواهید بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)